Dijital Baskılı Duvar Kağıtlarının Avantajları

Günümüzde fotoğraf ve dijital baskı teknolojisi çok gelişti. Artık cep telefonları ile dahi çekilen fotoğrafları büyük ebatlarda baskıya dönüştürebiliyoruz. Gelişen teknolojinin tetiklediği rekabet ortamı sayesinde sarf malzemelerin ve makinaların ucuzlaması, bu işi daha uygun fiyatlar ile pazarlanabilir bir hale getirdi.

Dijital baskı teknolojisinin gelişimi biz tasarımcıları tek düze renklerden veya vektör objelerden oluşan klasik grafik çalışmalarından kurtarıp, daha etkili olan fotoğrafların kullanılmasına ve bunları düşük maliyetli ama daha etkileyici tasarımlar yaratarak ürün geliştirmemize yardımcı oldu.

Günümüzde dijital baskı teknolojisi kullanarak üretilen duvar kağıtları, iç dekorasyon, mağaza ve vitrin tasarımları, otel ve ev dekorasyonu, büro ve ofis dekorasyonu gibi birçok alanda, kişiye özgü tasarımlar yaratarak ürün geliştirme fırsatı sunuyor.

Kişiye özgü üretilen duvar kağıtları mekanlarımıza, klasik duvar kağıtlarından daha çok değer katıyor. Derinlik oluşturan resimler dar olan mekanlarımıza yeni bir boyut kazandırıyor. 3 boyutlu objeler kullanarak oluşturulan dijital baskı duvar kağıtları, mekanlarımızı tamamen farklılaştırıyor. Odalarımızı bir ormanın içerisinde, bir okyanusun kıyısında veya tropikal bir plaj kıyısında imiş gibi gösterme şansı buluyoruz. Klasik bir duvar kağıdında bulamayacağımız her türlü obje ve deseni, her türlü yazı ve ürün resmini kullanarak işyerleri duvarlarımızı birer reklam panosu haline getirebiliyoruz. Üç boyutlu tasarımlar ile objelerin sanki duvarımızdan dışarıya fırlayacakmış gibi göründüğü efektler yaratabiliyoruz. Sevdiğiniz bir manzarayı oturma odamıza getirebiliyor, çocuğumuzun sevdiği çizgi roman kahramanlarından oluşan bir tasarımı odasının duvarlarına uygulayabiliyor veya yatak odamızı muhteşem bir göl manzarasına karşı kurmuşuz gibi gösterebiliyoruz.

Özet olarak dijital baskı duvar kağıtlarında ulaşabileceğimiz son nokta, sadece yaratıcılığımız ile sınırlı hale gelmiş oluyor.