Dijital Baskılı Duvar Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

a. Baskı Netliği
Duvarımıza asacağımız görselin en önemli özelliklerinden biri netliktir. Posterlerden en başta gelen beklentimiz bizi ifade etmesi ya da baktığımızda her daim görsel olarak bizi tatmin etmesidir. Bu nedenle beğendiğimiz bir çalışmanın üzerindeki çizimler, renkler, hatlar kadar, bu niteliklerin netliği de bizi ilgilendiriyor. magazacim.com bu konuda çok hassas davranmaktadır; magazacim.com’dan sergilenen her ürün için üretilebilecek maksimum en ve boy belirtilmiştir. Sistem bu ölçüler dışında siparişe izin vermemektedir.  Dolayısı ile sınırlar dahilinde üretilen her ürün mutlak netliğe sahiptir.

b. Kullanılan Kağıdın ve Boyanın Kalitesi
Elbette beğenerek ve bedelini ödeyerek satın aldığımız bir duvar kağıdının uzun süre duvarınızda kalmasını isterseniz. Bunu sağlamanın en önemli koşullarından biri kullanılan kâğıdın kaliteli bir malzeme olmasıdır. magazacim.com bu beklentileri bilerek bütün duvar kağıdı baskılarını özenle test edip onayladığı kağıtları kullanarak yapmaktadır. magazacim.com duvar kağıtları boya ve tutkal tutuculuğu, uygulama kolaylığı, dayanıklılığı açısından en üst seviyededir.

Dikkat edilmesi gereken ikinci önemli husus ise; kullanılan makine ve boya teknolojisidir. Satın alacağınız ürünün üretim teknolojisinin solvent bazlı olmamasına mutlaka dikkat ediniz. Hiçbirimiz yaşam alanlarımızda kullanacağımız duvar kağıtlarının ortama kötü bir koku yaymasını, sağlığa zararlı maddeleri ortama salmasını istemeyiz. Ayrıca kirlenen duvar kağıtlarımızı sildiğimizde veya uygulama esnasında tutkal ile ıslandığında boyasının üzerinden çıkmasını da istemeyiz. İşte bu sebeplerden ötürü; magazacim.com tüm duvar kağıtlarını Hp Latex teknolojisi ile üretmektedir. Hp Latex teknolojisi, kullandığı boyalar ve ısı ile fırınlayarak baskı yapması özelliği açısından sonsuz ömürlü baskılar üretir. Hp Latex teknolojisi ile üretilen magazacim.com duvar kağıtlarında sonsuz boya dayanıklılığı garantisi verilmektedir. Ayrıca bu teknoloji tamamen kokusuz, içerisinde sağlığa zararlı hiçbir kimyasal içermeyen, su, güneş ışığı vb.. olumsuz ortam koşullarından etkilenmeyen boyalar kullanmaktadır.

Bu konuda dikkat etmemiz gereken son nokta da ekranda gördüğümüz renklerin birebir baskıya yansımasıdır. Satın alan olarak bizler, ekranda veya baskılı kataloglarda bakıp beğendiğimiz ve bedelini ödeyip satın aldığımız duvar kağıdı görselinin gerçeği yansıtmayan soluk ve cılız renklerde olmasını istemeyiz. magazacim.com duvar kağıtları kullanılan Hp Latex üretim teknolojisi sayesinde ekranda sunduğu renklere %100’e yakın oranında yaklaşan baskılar üretir. magazacim.com duvar kağıtları üretilirken boyadan veya zamandan tasarruf etmek kaygısı ile kesinlikle düşük boya, hızlı baskı modlarını kullanmaz.

c. Seçilen Tasarımın Duvar Ölçünüz İle Uyumu
Dijital baskı duvar kağıdı alırken üzerinde en çok durulması gereken konulardan biri de seçtiğimiz tasarımın bizim duvar ölçümüzdeki duruşunun nasıl olacağıdır. Ekran veya kataloglardan seçtiğimiz tasarımın belli bir en ve boy oranı vardır. Aynı şekilde uygulanacak duvarımızın da bir en ve boy oranı vardır. İşte bu iki parametrenin birbirine uyumlu olması gerekmektedir. Fotoğraflar herhangi bir deformasyona uğramaması için en ve boy ölçüleri aynı oranda otomatik büyütülüp küçültülmelidir. Örneğin bir fotoğrafın, duvar ölçümüze uyması için, genişliğini değiştirmeden boyunu kısaltıp uzatırsak o fotoğrafı yukarı veya aşağı yönde sündürmüş oluruz. Bu da içindeki objelerin gerçeğinden uyumsuz bir şekilde uzun veya şişman görünmesi demektir ki bu hiç de hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Aynı şey tersi için de geçerlidir. Eğer bir fotoğrafın, duvar ölçümüze uyması için, uzunluğunu değiştirmeden genişliğini büyütüp küçültürsek o fotoğrafı soldan  veya sağdan bastırmış veya çekip sündürmüş oluruz. Bu durum da içindeki objelerin gerçek dışı komik bir durum almasına yol açacaktır. Ayrıca bazen otomatik oranda boyutlandırma yapılsa dahi fotoğrafın yapısı gereği bazı kısımlarının görünür alan dışında kalması söz konusu olabilir ki bu da istenmeyen bir görüntüye yol açabilir.

İşte yukarıda anlatılan bütün bu durumları önlemek amacıyla magazacim.com’da bir yazılım geliştirilmiştir. magazacim.com’da seçilen her tasarımın basılabilecek maksimum en ve boy ölçüleri bellidir. Sistem bu ölçüler dışında sipariş vermeyi önler. Ayrıca ilgili kutucuklara duvarınızın ölçülerini giriş yaptığınızda resmin üretilecek son hali ürün resmi üzerinde seçili bir alan olarak belirtilir. Bu seçili alanı sağa, sola, yukarı ve aşağı hareket ettirme şansına sahip olarak ayarlayabilirsiniz. Böylece ürünün duvarınızda nasıl duracağına, kırpılması gereken bir alan varsa bunun neresi olacağına tamamen siz karar verirsiniz. Ürün elinize ulaştığında hiçbir sürpriz yaşamazsınız. Karşılıklı onay, mail trafiği gibi gereksiz vakit kayıpları yaşamazsınız.